Lakier każdego samochodu osobowego z upływem czasu staje się matowy, a na jego powierzchni pojawiają się rozmaite niedoskonałości (rysy, wgłębienia, hologramy itp.). W znacznym stopniu obniża to estetykę całego pojazdu. Na szczęście istnieje możliwość przeprowadzenia kompleksowej korekty lakieru z zastosowaniem specjalistycznych narzędzi oraz dedykowanych preparatów chemicznych.

Dokładne usunięcie zabrudzeń to pierwszy etap

W miarę eksploatacji auta jego lakier traci pierwotny blask i prezentuje się coraz gorzej. Nawet staranne mycie i woskowanie nie przynosi wówczas pożądanych rezultatów. W takiej sytuacji optymalnym rozwiązaniem jest zawsze skorzystanie z pomocy fachowców, którzy wykonają szereg konkretnych czynności o charakterze naprawczym, doprowadzając pojazd do idealnego stanu wizualnego. Jeśli interesuje nas w pełni profesjonalna korekta lakieru Poznań ZE STRONY glancprojekt.pl to miasto, gdzie działa popularny serwis specjalizujący się w tym zakresie. Zatrudnione tam osoby najpierw precyzyjnie opłukują karoserię z zaschniętego piasku, martwych owadów i innych zabrudzeń, a następnie nakładają aktywną pianę, ewentualnie szampon. Po odczekaniu kilku minut kolistymi ruchami myją powierzchnię zewnętrzną samochodu, używając w tym celu miękkiej gąbki polerskiej. W dalszej kolejności zaklejają wszelkie plastikowe elementy taśmą lakierniczą.

Pozostałe istotne kroki


Po zabezpieczeniu komponentów z tworzywa sztucznego przychodzi pora na wyrównanie kolorytu za pomocą twardej pasty oraz automatycznej polerki rotacyjnej bądź oscylacyjnej (przesuwając maszynę miarowo w górę i w dół, a także w lewo i prawo). Zalecana ilość obrotów to między 2000 a maksymalnie 4000 na minutę (ustawienie parametrów na 85-90% możliwości). Trzeba jednocześnie pamiętać o tym, aby nadmiernie nie dociskać głowicy do podłoża, ponieważ podnosi to ryzyko uszkodzenia karoserii. Opisany zabieg wymaga powtórzenia, jeżeli na lakierze są jeszcze widoczne jakiekolwiek drobne zarysowania. Łatwo je dostrzec w świetle promieni słonecznych albo nowoczesnej lampy LED-owej. Przy drugim podejściu najlepiej wykorzystać miękką pastę o właściwościach stricte wygładzających. Oto czynności zwieńczające korektę:

  • precyzyjne umycie samochodu szamponem i ręczną myjką ciśnieniową z funkcją podgrzewania wody (uwzględniając wszystkie zakamarki); alternatywę stanowi wizyta w myjni bezdotykowej
  • ostrożne osuszenie lakieru chłonną i delikatną szmatką z mikrofibry
  • zaaplikowanie wysokiej jakości wosku nabłyszczającego lub powłoki ceramicznej w formie płynu.