Autodetailing to proces kompleksowego czyszczenia, naprawy i konserwacji pojazdu oraz jego elementów, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Car Detailing podnosi walory użytkowe i estetyczne pojazdu oraz zwiększa jego wartość rynkową.

Dla kogo jest przeznaczony i na czym polega detailing samochodowy?

Detailing Poznań ma na celu doprowadzenie samochodu do idealnego stanu wizualnego – wewnątrz i na zewnątrz (lakierowanie). Proces ten może być stosowany w przypadku nowych i używanych samochodów kilkuletnich.

Autodetailing to proces kompleksowego czyszczenia, naprawy i konserwacji pojazdu oraz jego elementów, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz

Nawet samochody wychodzące z salonu mają czasem mikroskopijne rysy, powstałe na przykład podczas transportu. Są one usuwane i zabezpieczane za pomocą uszczelniacza i wosku. Części gumowe i plastikowe są z kolei odpowiednio pielęgnowane. W przypadku starszych pojazdów automatyczny zabieg detailingowy obejmuje między innymi poprawki lakieru, czyszczenie nadkoli, wnęk silnika, pokrywy bagażnika, szyberdachu i wnętrza.

Czy warto stosować auto detailing?

Detailing jest często mylnie utożsamiany z praniem tapicerki i polerowaniem lakieru, które oferują między innymi warsztaty lakiernicze. Tymczasem usługi detailingu to o wiele więcej. Proces naprawy może trwać nawet kilka dni. Ponieważ precyzja jest ważna. Na początku samochód jest myty przy użyciu specjalnej rękawicy i myjki wysokociśnieniowej w celu usunięcia kurzu i brudu.

Lakier jest następnie czyszczony specjalnym rodzajem glinki, aby przywrócić gładkość powłoki lakierniczej. W ten sposób usuwa się z lakieru wszelkie zabrudzenia, które mogą być niewidoczne na pierwszy rzut oka, a które w przeciwnym razie są trudne do usunięcia. Później ważnym krokiem jest sprawdzenie powłoki lakierniczej poprzez zmierzenie jej grubości. Wtedy można zacząć odrabiać straty. Jest to proces czasochłonny i szczegółowy. Stosowane są różne rodzaje past, zarówno miękkie, jak i twarde lub ścierne. W razie potrzeby od czasu do czasu koryguje się także reflektory i lampy.

Ochrona samochodu po zabiegu auto detailingu

Po dokonaniu korekty należy odpowiednio zabezpieczyć powierzchnię farby. Wybór produktów na rynku jest ogromny. Szczególnie skuteczne są produkty oparte na składnikach naturalnych, takich jak wosk lub propolis. Nie są one drogie i dają lepsze wyniki niż ich syntetyczne odpowiedniki. Osobną kwestią są specjalistyczne powłoki ochronne oparte na rozwiązaniach nanotechnologicznych, takie jak powłoki kwarcowe.

Ważnym etapem detailingu samochodu jest odnowienie wnętrza. Jest on czyszczony, a wszystkie powierzchnie są zabezpieczane za pomocą dressingów – odżywek, które chronią materiały przed promieniami UV i nadają im ładny, matowy połysk. Wybór preparatów w tym zakresie jest dość duży. Efekt końcowy jest zazwyczaj bardzo dobry; samochód po detailingu wygląda jak nowy.